• تاریخچه زبان برنامه نویسی ++c

استراس‌تروپ کار بر روی زبان «C با کلاس» را در سال ۱۹۷۹ آغاز کرد. ایدهٔ ساخت این زبان جدید در زمان کار بر روی تز دکترای خود به ذهن استراس‌تروپ خطور نمود. او متوجه شد که سیمولا دارای ویژگی‌هایی مناسب برای ساخت برنامه‌های بسیار بزرگ است اما برای استفادهٔ عملی بسیار کند است اما بی‌سی‌پی‌ال با وجود سرعت بسیار زیاد برای ساخت برنامه‌های بزرگ بسیار سطح پایین است. زمانی که استراس‌تروپ کار خود را در آزمایشگاه‌های بل (Bell Labs) آغاز نمود با مشکل تحلیل هسته یونیکس با توجه به محاسبات توزیع شده روبرو شده بود. با یادآوری تجربیات خود در دوران دکترا، او زبان C را با استفاده از ویژگی‌های سیمولا گسترش داد. C به این دلیل انتخاب شد که یک زبان عمومی، سریع، قابل حمل، و در سطح گسترده‌ای در حال استفاده بود. علاوه بر C و سیمولا زبان‌های دیگری مانند ALGOL ۶۸، ADA, CLU, ML نیز بر ساختار این زبان جدید اثر گذاشت. در ابتدا ویژگی‌های کلاس، کلاس‌های مشتق شده، کنترل نوع قوی، توابع درون‌ خطی و آرگومان‌های پیش‌فرض از طریق Cfront به C اضافه شد. اولین نسخهٔ تجاری در سال ۱۹۸۵ ارائه شد.
در سال ۱۹۸۳ نام زبان از «C با کلاس» به ++C تغییر یافت. ویژگی‌های دیگر شامل توابع مجازی، سربارگزاری عملگر و نام تابع، ارجاعات، ثوابت، کنترل حافظه توسط کاربر به‌صورت آزاد، کنترل نوع بهتر، و توضیحات یک‌خطی به صورت BCPL با استفاده از «//» نیز به آن اضافه شد. در سال ۱۹۸۵ اولین نسخه زبان برنامه‌نویسی ++C انتشار یافت و مرجع مهمی برای این زبان فراهم شد در حالی که هیچ استاندارد رسمی‌ای وجود نداشت. در سال ۱۹۸۹ ویرایش ۲٫۰ از زبان ++C ارائه شد. ویژگی‌های جدیدی مانند ارث‌بری چندگانه، کلاس‌های انتزاعی، اعضای ایستای توابع، اعضای ثابت تابع، و اعضای حفاظت شده به آن اضافه شد. در سال ۱۹۹۰ «راهنمای مرجع ++C» منتشر شد. این کار بنیان استانداردهای بعدی شد. آخرین ویژگی‌های اضافه شده شامل موارد زیر بودند: قالب توابع، استثناها، فضاهای نام، تبدیلات جدید، و یک نوع داده منطقی.


 • کاربرد ها و استفاده ++c

  ✅چه بازی هایی با زبان سی پلاس پلاس نوشته شده؟

  بازی تام رایدر
  خدای جنگ
  متال گیر سالید ۵
  ندای وظیفه (Call Of Duty)
  بازی Gears Of War

  ✅نرم افزارهای نوشته شده با سی پلاس پلاس:

  مرورگر اینترنت گوگل کروم
  مرورگر اینترنت اوپرا
  مرورگر اینترنت موزیلا فایرفاکس
  نرم افزار قدرتمند سه بعدی سازی ۳D Max
  نرم افزار PDF خوان ادوب اکروبات
  نرم افزار معروف و قوی فتوشاپ
  نرم افزار ریموت دسکتاپ تیم ویور
  نرم افزار چت تصویری اسکایپ

  ✅چه سیستم عامل هایی با سی پلاس پلاس نوشته شده اند؟

  سیستم عامل ویندوز
  سیستم عامل لینوکس ابونتو


 • ویژگی های زبان ++c


◀️سی پلاس پلاس زبانی انعطاف پذیر و بسیار قدرتمند می باشد و در این زبان هیچ محدودیتی برای برنامه نویس وجود ندارد و هرچه فکر کنید می توانید توسط این زبان پیاده سازی کنید.

◀️ارتباط تنگاتنگی بین سی++ و اسمبلی وجود دارد و شما می توانید تقریبا از تمام قابلیت های اسمبلی در C پلاس پلاس استفاده کنید.

◀️سی پلاس پلاس شی گرا است.

◀️سی پلاس پلاس زبان برنامه نویسی سیستم است. برنامه های سیستم برنامه هایی هستند که امکان بهره برداری از سخت افزار و سایر نرم افزار ها را فراهم می کنند. برخی از این برنامه ها همانند : سیستم عامل، کامپایلر، واژه پرداز ها، مدیریت بانک های اطلاعاتی و..

◀️سی پلاس پلاس زبان گوچکی است و تعداد کلمات کلیدی این زبان کم است. البته این به این معنی نیست که هرچه کلمات کلیدی بیشتر باشد آن زبان قدرتمندتر است.

◀️یک زبان در سطح میانه است و دارای ویژگی های 2 سطح زبان پایین و بالا می باشد.