معرفی reactJs

  1. ریکت (React) به عنوان یکی از محبوبترین کتابخانه‌های جاوا اسکریپتی و یکی از مهمترین ابزارهای توسعه وب شناخته می‌شود. با توجه به مزایایی که دارد، ریکت برای توسعه دهندگان وب، یکی از انتخاب‌های برتر و بی‌رقیب بوده و به مرور، جایگاه خود را تثبیت کرده است.

  2. ری اکت (React) یک کتابخانه جاوا اسکریپتی برای ساخت رابط کاربری بوده که برای ایجاد برنامه‌های تحت وب با استفاده از کامپوننت‌ها، قابل استفاده است. از جمله ویژگی‌های برجسته React می‌توان به سادگی، قابلیت استفاده مجدد، امنیت، و سرعت اشاره کرد. React با استفاده از مدل مفهومی ویژه خود که به عنوان Virtual DOM شناخته می‌شود، امکان ایجاد برنامه‌های پویا و پاسخگو را فراهم می‌کند.

تاریخچه React

  1. React یک کتابخانه جاوا اسکریپتی برای ساخت رابط کاربری است که اولین بار توسط شرکت Facebook توسعه داده شد. این کتابخانه در سال ۲۰۱۱ به صورت داخلی در Facebook استفاده و در سال ۲۰۱۳ به عنوان محصول عمومی انتشار یافت. با بهره‌گیری از یک مفهوم جدید به نام "کامپوننت"، ری اکت به شیوه نوین از ساخت وب سایت‌ها دست پیدا کرد. در واقع با استفاده از کامپوننت‌ها، React به برنامه نویسان اجازه می‌دهد تا رابط کاربری را به شکلی بسیار ساده و کارآمد، توسعه دهند.