نکست جی اس(NextJs)

 1. نکست جی اس نوعی فریمورک قدرتمند React است که برای ساخت وب‌سایت‌ها و وب اپلیکیشن‌هایی با کارایی بالا و تجربه کاربری عالی طراحی شده است. این فریمورک محبوب دارای تمام ویژگی‌های ضروری برای ساخت برنامه‌های مبتنی بر وب است.

 2. توسعه‌دهندگان با نکست جی اس، از مزایای رندر استاتیک سمت سرور بهره‌مند می‌شوند و از بارگذاری سریع صفحات و بهبود سئوی سایت اطمینان حاصل می‌کنند.

 3.  این فریمورک همچنین از تایپ اسکریپت TypeScript پشتیبانی می‌کند، بسته‌بندی هوشمند را برای بهینه‌سازی کد ارائه داده و مسیرها را از پیش واکشی می‌کند تا عملکرد برنامه را بدون نیاز به پیکربندی اضافی افزایش دهد.

دلایل استفاده از نکست جی اس


 • بهینه‌سازی تصویر: Next.js بهینه‌سازی خودکار تصاویر را ارائه می‌دهد. این ویژگی داخلی در زمان و تلاش کاربران در مدیریت و بهینه‌سازی تصاویر صرفه‌جویی می‌کند که در غیر این صورت می‌تواند بسیار دست‌ و پاگیر باشد.

 • بین‌المللی‌سازی: Next.js شامل پشتیبانی بین‌المللی‌سازی است که این ویژگی ایجاد برنامه‌های کاربردی قابل ترجمه به زبان‌های مختلف را آسان می‌کند.

 • داشبوردهای نظارتی: نکست جی اس نوعی داشبورد تحلیلی ارائه می‌کند که داده‌های دقیق بازدیدکنندگان و اطلاعات صفحه را مستقیماً به کاربر نمایش می‌دهد. این اطلاعات می‌تواند شامل معیارهایی مانند زمان بارگذاری صفحه، تعاملات کاربر، نرخ پرش، و غیره باشد.

 • Zero Config: برنامه نکست جی اس به طور خودکار کامپایل و ساخته می‌شود و نیازی به پیکربندی اضافی از سمت کاربر ندارد. این ویژگی فریمورک Next.js به طور مؤثر برنامه تولیدی را مقیاس‌پذیر و بهینه می‌کند.

 • پشتیبانی از قابلیت CSR: نکست جی اس از رندر سمت سرور (SSR)، تولید سایت استاتیک (SSG) و رندر سمت کلاینت (CSR)، به صورت یکپارچه و در برنامه‌ای واحد پشتیبانی می‌کند. با این قابلیت کاربر می‌تواند بهترین روش رندر را بر اساس موارد استفاده خود انتخاب و به راحتی آن را پیکربندی کند.

موارد استفاده واقعی از Next.js

در دنیای امروزی و در حال حاضر پلتفرم‌های زیادی از فریمورک نکست جی اس در زیرساخت‌های خود استفاده می‌کنند. شرکت‌های Fortune 500، ازجمله GitHub، Uber و Netflix، از حامیان Next.js هستند. در زیر فهرستی از شرکت‌هایی که از این فناوری استفاده می‌کنند آورده شده است:

 • TikTok: تیک‌تاک نوعی انجمن ویدئویی آنلاین اجتماعی پرکاربرد است در آن کاربران ویدئوهای کوتاه را به اشتراک می‌گذارند. صفحه اصلی TikTok که به میلیون‌ها کاربر روزانه ارائه می‌شود، از سوی Next.js پشتیبانی می‌گردد.

 • Hashnode: هش نود نوعی پلت فرم رایگان وبلاگ نویسی آنلاین محسوب می‌شود که به طور خاص توسعه‌دهندگان را هدف قرار داده است. Hashnode با میلیون‌ها کاربر، برای مدیریت برنامه‌های کوچک تا بزرگ به Next.js متکی است.

 • Twitch Mobile: تویچ موبایل هم یک پلتفرم اجتماعی آنلاین محبوب است که برای چت کردن، تعامل و ایجاد انواع مختلف محتوا و سرگرمی شناخته شده است. Next.js نیروی محرکه Twitch Mobile است.

 • Hulu: مشابه نتفلیکس، Hulu یک پلتفرم استریم و اشتراک ویدیو است که به کاربران امکان می‌دهد فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی را به صورت آنلاین تماشا کنند. پلتفرم با استفاده از Next.js ساخته شده است.

 • Binance: بایننس یک پورتال معروف ارزهای دیجیتال است که اخبار، اطلاعات قیمت و توانایی خرید و فروش ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد. این پلتفرم به میلیون‌ها کاربر فعال و معاملات روزانه ارزهای دیجیتال که همگی توسط نکست جی اس پشتیبانی می‌شوند، پاسخ می‌دهد.